Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nový semafor v Pobřežní ulici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2017 8:21 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, chtěl bych vyjasnit panu messerovi pár věcí: starosta je pro mě vážený člověk , který pro Chrastavu udělal hodně pozitivních věcí, to nemluvím jen o povodni. Má právo být hrdý na svoje městečko a činy které vzešli z radnice. Něco se povedlo, něco méně, nebo... já beru to, že jste upozornil na projektanty zpackaný semafor - ale není povinnost starosty vlastnit ŘP - nebo jo? Jsem rád, že je schopný sednout si do auta MP ( klidně jako senátor ) a projet město právě s těmi, co mají dohlédnout na pořádek. Že nevnímá tak intenzívně to, co řidiči, já jako tragédií nevidím - když bude řidič z povolání, bude vidět problémy z druhé strany. Problém ostrůvků je problémem celé EU - nevím, jestli člověk, který vymyslel tenhle nesmysl jezdil někdy kamionem - bohužel dostalo se to i do Chrastavy - když pojedu kamionem do bentíku, nebo křižovatkou se stopkou na Novou Ves, tak dávám pozor abych nesundal kdejakou značku, ne na chodce... i když pojedu pomalu, metry zůstávají... jenom to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
messer



Založen: 24.11.2017
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2017 7:44 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
nikdo panu starostovi neubírá zásluhy za to, co pro Chrastavu učinil, jen jsem chtěl poukázat na to, že ne vždy se všechno povede, a vyjadřovat se oborně k věcem, kterým nerozumím, může být směšné. Zřejmě ve starostově týmu je něco podivného, když ho např. nikdo neupozornil, že uvedený semafor není "první (křižovatkový) v tisícileté historii Chrastavy", jen proto, že je poblíž křižovatky. Právě tak by se mohl nazývat "prvním (mostním) semaforem ". Je to pouze semafor, který řídí provoz na přechodu pro chodce.
Stejně tak jako jeho vyjádření o zadržení občanů, dopouštějících se dopravních přestupků. Člověk by čekal od někoho, kdo nás zastupuje v senátu více právního vědomí.
A vyjádření "Semafor byl vybudován, aby sloužil - a slouží" - Zní stejně jako "A stejně mám vždycky pravdu ? ". Myslím, že i MP po své kontrolní činnosti má dostatek informací o jeho účinnosti. Byl bych nerad, aby došlo na tomto přechodu k nějaké tragédii, proto jsem upozornil na možná rizika. Pokud by se tak stalo, měl by potom někdo cítit morální odpovědnost za to, že jsme neudělali vše ke snížení rizik.

Pro pana starostu :
Opravdu jsem v 70. a 80 letech zažil mnoho "odborných vyjádření našich vedoucí představitelů", a tak mě Váš přístup opravdu zaráží. Uvedený přechod používám jako chodec velice často. Nezlobím se na Vás, jen je mi Vás trochu líto, když už Vás nikdo z Vašeho týmu neupozorní na ty drobné přešlapy.
Přesto i Vám přeji více pokory /nikdo z nás není neomylný/ a příjemné prožití nadcházejících vánočních svátků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ivaa



Založen: 9.5.2014
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2017 9:19 am    Předmět: Citovat

messer, deon:
Zkuste se na věc podívat taky z jiného pohledu než z toho vašeho řidičského:
citace:
messer
Reagoval jsem na nesmyslně umístěný semafor, který nic neřeší ba naopak

Vím, že to nechcete slyšet i když vám to starosta píše pořád dokola. Přechod je u zdrav. střediska a pečováku. Chodí tudy staří lidé, kteří se špatně a pomalu pohybují a po silnici to skoro každý pálí víc než 50. Proto tam je ten semafor. Kdyby každý druhý řidič nejezdil jako pra.se tak by asi ani ten semafor nemusel být. To co vy přeběhnete za vteřinu trvá babce s holema dlouho, k tomu špatně vidí do dálky, takže auto přehlídne. A až by tam někoho přejeli, takoví jako vy budou první, kdo bude křičet proč tam není semafor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
messer



Založen: 24.11.2017
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2017 10:52 am    Předmět: To : ivaa Citovat

Asi jste nečetla vše. Problém je v tom, že ti co by semafor měli využívat chodí na červenou. . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: so prosinec 23, 2017 1:17 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
bohužel p. messer má pravdu v tom, že: " Problém je v tom, že ti co by semafor měli využívat chodí na červenou. . . . " - nedávno na přechodu u peny jsem se posunkovou řečí " hádal " s pánem důchodcem - vstoupil na vozovku v opačném směru, tak jsem zastavil. Dvě auta za mnou. Holí mi ukazoval ať jedu... hledat pravdu je těžké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrHedbavny



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 6:48 pm    Předmět: Citovat

Slušná diskuse, ale tak nějak o ničem.
Nechci kritizovat to, že někdo někam umístil semafor, byť si o tom myslím své.
Jen bych byl rád, kdyby si ti, co o tom mají možnost rozhodovat, uvědomili, že tato zařízení mají obecně bezpečnost zvyšovat a ne naopak. A tady souhlasím s těmi co říkají, že tento semafor je vyloženě nebezpečný. Protože... Řidič by měl mít možnost vidět a ne být slepý, jelikož zákon...
Pominu to, že jde někdo na červenou nebo zelenou. Choděj i třeba malé děti, které ještě silniční zákon zažitý nemají. A to že ta zelená na zmíněném semaforu vypaluje oční sítnici řidičům moc šancí nedává jak si jich všimnout.
Stejná situace jako denní svícení, kdy čím dál tím výkonnější lampy způsobí že sice se vidí řidiči, kteří si to pálí proti sobě. Bohužel ale chodci a cyklisti už tak dobře na tom nejsou. Ještě že si ti po sražení moc nestěžují. Vážený Pane starosto nikdo po vás nechce, aby jste již vybudovaný semafor odtranil. Pouze to, aby se snížila intenzita jeho světel, nebo aby se případně třeba i na noc vypínal, to už středisko nefunguje, a intenzita dopravy též není na nijak vysoké úrovni. Krom toho by se také mohli snížit náklady na jeho provoz, vč. nákladů na dozorovou činnost MP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2018 7:44 pm    Předmět: To: pan Hedbávný Citovat

Dobrý den pane Hedbávný, děkuji Vám za Váš názor. Již jsem se na tomto vlákně opakovaně vyjádřil a nic nového sem již nepřinesu. O intenzitě svícení semaforu skutečně nemohu rozhodovat (případně někde pokoutně vyměňovat svítidla). Dle mých poznatků je stejná jako jinde u jiných semaforů. O možném vypnutí v noci lze jistě uvažovat. Já osobně se k tom nepřikláním. Nechci riskovat, že u vypnutého semaforu půjde chodec, auto ho smete a kritika se snese na to, že byl vypnutý semafor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PetrHedbavny



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2018 8:59 am    Předmět: Citovat

Děkuji vám za odpověď. Nikdo po vás nechce dělat cokoliv pokoutně. Jen by mě zajímalo, když už vy nemáte možnost cokoliv změnit, tak jakou možnost má běžný občan? Nicméně souhlasím s Vámi, že u nově budovaných semaforů je situace stejně mizerná. Ostatně nemusíme zůstávat jen u nich.
Podobně nelogické (z mého pohledu) jsou i třeba v současnosti třeba ty slavné ostrůvky. Jelikož jezdím dost často proti logice doby na kole a ne autem mam s nimi zkušenost takovou, že bych je zrušil okamžitě. Na kole totiž nedosahujete rychlosti vozidel s motorem a dost běžné je, že vás ostatní vozidla předjíždějí (normální věc). pokud se to ale stane v takovémto prostoru s a třeba s autobusem nebo kamionem... naprosto dokonalý adrenalinový zážitek. Dle vámi citovaných norem, vše naprosto v pořádku.
Z logického pohledu pro mě - naprostá stupidita. podobné jako u dnes houfně budovaných kruhových objezdů. Když vás začne někdo předjíždět pár metrů před ním a pak vás tzv. zavře. Těch zážitků mám z dnešních silnic dost adost. Ale naši zákonodárci jsou spokojení, jak nám ty zákony a normy krásně napsali. Jen se tak nějak v našem státě, tak nějak, přestává dát žít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2018 7:40 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, 30.11.2017 jsem odeslal dotaz na adresu tiskového mluvčího "dlabaja.jiri@azd" asi tohoto znění: zajímá mě, zdá-li je možné regulovat intenzitu světel semaforu ( nově instalovaný - přechod pro chodce s tlačítkem ) na běžné komunikaci ve městě a taky bych poprosil o sdělení příslušné normy určující intenzitu světel semaforu... dodnes bez odpovědi - tady teda je:
https://eshop.ledsolution.cz/led-diody-technicke-udaje/
máte pocit pane starosto, že to fakt nejde, nebo je to drahé? ne, jde to :

Regulace jasu LED diod
U LED diod platí pravidlo: čím vyšší proud do nich pustíme, tím jasněji svítí. Nejčastěji je dioda nastavena pomocí předřadného odporu, k regulaci jasu je možné použít i jednoduchý regulátor s tranzistorem - což si myslím, že géniové v ažd dobře vědí - takže korunová položka - dal bych krk na špalek, že ten regulátor tam v té bedně je, takže neochota? Našel jsem řešení, jezdím do Liberce přes sídliště, jako mnoho jiných.
,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrHedbavny



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 8:52 am    Předmět: Citovat

Vážený pane starosto. Beru vaše mlčení za "takyodpověď". Nicméně za takovou, která mě vůbec nebere. Ptal jsem se, jakou mám možnost změnit situaci, která dle mého názoru, je potencionálně nebezpečná, když už tavou možností nedisponujete vy sám. Nejspíš asi tedy jedinou možností zůstávají volby, no nic. Jen, prosím vás, mohl byste zde alespoň ocitovat onu normu, na kterou se odkazujete, že dle ní je vše ok?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 11:55 am    Předmět: To: Petr Hedbávný Citovat

Dobrý den pane Hebvábný,
omlouvám se, ale já jsem netušil, že Vám mám dát ještě nějakou odpověď. Již jsem Vám odpověděl a Vy jste mě za odpověď poděkoval.

Větu: "Jen by mě zajímalo, když už vy nemáte možnost cokoliv změnit, tak jakou možnost má běžný občan?" jsem považoval a nadále považuji za klasickou akademickou otázku, kdy se ptáte někoho, kdo nedokáže věc změnit, aby sdělil těm co mají menší možnosti než on, jak to mají dokázat oni. Z logiky stavby věty Vám dotazovaný nemůže odpovědět jinak než nevím nebo nijak.

Semafory dodala a namontovala firma z Ústí nad Labem NTD Group s.r.o.. která dělá všechny stejně NTD Group a.s. podle norem. Na ní se můžete obrátit z dotazem, zda se liší či neliší ten náš semafor od ostatních. Dle našich informací neliší.

Pro úplnost svého vyjádření dodávám - že jsme zadali (naši pracovníci) nějaké přepočty odborníkům - zda by neměl být při fungování semaforu přechod přisvícen (více tomu nerozumím, nevím jak se to vypočítává), pokud vyjde ano, tak bude přisvícen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivaa



Založen: 9.5.2014
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 1:28 pm    Předmět: semafor Citovat

Přimlouvala bych se za řešení, které naznačil pan starosta. Vyřešily by se tak oba problémy. Kdyby se přechod nasvítil, byli by vidět chodci a zelená na semaforu by nesvítila ze tmy do očí.

Ten semafor je v tomto místě opravdu potřeba, když jdete od střediska, není pořádně vidět doleva na přijíždějící auta. Můžete si to sami vyzkoušet. A taky auta přijíždějící od bývalého SEPU nevidí dobře chodce, který jim na poslední chvíli vejde od střediska do silnice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PetrHedbavny



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 2:09 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den pane starosto,
otázka možná zněla akademicky. Protože ale se mi ale nelíbí, když se pod rouškou zlepšování dopravní situace tato spíše komplikuje a stává se nebezpečnou (já jsem o tom alespoň přesvědčen), nebývá mi nic jiného, než vás jako zřizovatele takto otravovat.
Sice říkáte, že semafor plní "normy". Dle nejen mého názoru porušuje zásadu BESIPu. přinejmenším, že
7.2 Účelnost
Značky a dopravní zařízení musí společně se světelnými
a akustickými signály a zařízeními pro provozní informace
především vytvářet ucelený systém organizace a řízení
provozu.
Konkrétně pokud budete pálit nepřiměřeným světelným zdrojem (zelená na zmíněném semaforu) do očí projíždějícímu řidiči, tak tento nemá šanci zaregistrovat včas na jakoukoliv situaci, která se děje za tímto zdrojem. A žádná byť geniální norma to nezmění - to ani žádná hlídka MP schovaná za mostem. A další dodatečné osvětlení? To má naše město tolik zdrojů, že s nimi může plýtvat? Nestačilo by používat jen trochu toho selského rozumu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 2:35 pm    Předmět: To: Petr Hedbávný Citovat

Dobrý den,
věc (ty propočty) jsou v běhu (je to zadáno). Pokud vyjde to přisvícení (které by tím pádem zmenšilo konstrast), bude to dle mého dobré řešení. To mě říká i můj selský rozum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ivaa



Založen: 9.5.2014
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 4:45 pm    Předmět: Citovat

PetrHedbavny:
citace:
A další dodatečné osvětlení? To má naše město tolik zdrojů, že s nimi může plýtvat?

Nezlobte se, ale to co píšete je nesmysl.

Po městě jsou stovky lamp veřejného osvětlení, jedno světlo navíc není nic mimořádného. Doma taky ženě řeknete, že na schody nedáte světlo, a aby se nepřerazila, má počkat do rána nebo si vzít baterku, protože nemáte tolik zdrojů, abyste mohli plýtvat, protože jste už osvětlili kuchyň a ložnici?

Nevím, jestli jste si stačil všimnout, ale již delší dobu je skoro každý nový přechod pro chodce nasvícený. Nejen v Chrastavě, ale v Liberci, Praze... Po tom co jsem si četla tuhle diskuzi, schválně jsem si snažila v Liberci všímat, proč náš semafor oslňuje a proč ten samý problém nemají v Liberci - tam je semaforů spousta. A ten rozdíl je právě v osvětlení místa, kde semafor stojí. Ten náš stojí na tmavém místě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com