Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nový semafor v Pobřežní ulici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PetrHedbavny



Založen: 28.9.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 7:19 pm    Předmět: Citovat

Nezlobím se, ale taky nesouhlasím s tím, že píšu nesmysl. Že se v současnosti nasvěcují přechody je fakt. Ovšem je také skutečností, že ne každý přechod je nasvícen správně a takové osvětlení, umístěné přímo nad přechodem, dokáže chodce spíše zneviditelnit, než aby byl vidět. To je problém spousty přechodů v poslední době nasvícených dnes populárními LEDkami. Bezpečnost na takovém přechodu je otázkou správného provedení jeho nasvícení.
Když se ale podívám na ten náš přechod, kde mezi řidičem a chodcem je vložen silný reflektor (náš semafor) se svítivostí, kterou bych si dovolil odhadnout někde přes 1000lm, je otázkou jaké by muselo být nasvícení přechodu samotného a jestli by vůbec dokázalo naši situaci řešit. S osvětlením shodiště v domě se asi srovnávat nedá finančně ani technicky.
Jestli by nestálo za to, aby světený tok signalizace byl na trochu nižší úrovni, třeba jako 1. chrastavský semafor v Liberecké ulici. Ten přeci též musí plnit stejnou normu a při tom to není taková odpalovačka oční sítnice, jako ten v Pobřežní. Svítí též v naprosté tmě. Jen ještě jeden moment by stál za úvahu pro zastánce současného stavu. Dokážete odhadnout, jak dlouho jede řidič, který se díval přímo do světel semaforu, takzvaně naslepo? a ve směru od nádraží bude odbočovat na Bílokosteleckou. Tam už žádný semafor není, ale přechod tam je ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 7:32 pm    Předmět: Citovat

Dotaz z 15.12.2017 : " Dobrý den, můžu požádat starostu o rozumné vyjádření k situaci přechodu u zdravotního střediska? Nebo " normy " jsou v tomhle případě víc než " selský rozum " ??? proč přechod pro chodce není osvětlen ??? dnes těsně po mém přejetí na zelenou po přechodu prošla paní, kterou jsem ve tmě na chodníku neviděl... ve zpětném zrcátku však ANO - myslím, že tady MP nepomůže." - proč se tohle řeší až dnes, když táto otázka padla už v prosinci? - mám pocit, že pan starosta odpovídá jenom když chce, nebo se mu to hodí. Děkuji, odpověď nečekám. Zjevně názory některých občanů, jsou jenom bla, bla, bla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 8:50 pm    Předmět: To: deon Citovat

Dobrý den,
není pravdou, že jsem nereagoval na Váš dotaz ze dne 15.12.2017. Mé vyjádření k tomu Vašemu ze dne 15.12.2017 jsem na forum umístil hned následující den 16.12.2017.

Jestli Vaše "proč se tohle řeší až dne, když tato otázka padla až v prosinci" naráží na zmínku o zmíněných propočtech na přisvícení, tak jen konstatuji, že již dříve byl jeden odborník osloven, ale tomu vyšlo, že nemá, tak jsme v minulých dnech oslovili ještě druhého.

Prosil bych Vás deone, abyste mě neurážel Vaším "Zjevně názory některých občanů, jsou jenom bla, bla, bla" Ověřte si v kolika městech či obcích funguje obdobné forum. Toto by měl být dle počítadla můj příspěvek č. 1620. Vy sám jste skryt pod anonymem, což Vám nevyčítám, máte i tak rovnocenné právo přispívat a patříte s 205 příspěvky mezi nejčetnější přispěvatele, ale nemusíte psát pod rouškou anonymity zjevné nepravdy. Kdyby to pravda byla, dávno by žádné takovéto forum neexistovalo, resp. nikdy bych ho nezřídil. A musel byste podněty psát jen oficiálně a Město resp. MěÚ by Vám dle zákona odpovídalo do 30 dnů. Ale nebojte se, dokud zde budu, forum bude také a dál se nechám oprávněně i neoprávněně kritizovat a nad příspěvky se zamýšlet. Vím, že jste to tak nemyslel a jen jste se mě snažil vyprovokovat k co nejrychlejší odpovědi, ale nepište to příště prosím. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: út leden 16, 2018 9:08 pm    Předmět: Citovat

Dobrý večer, máte pravdu pane starosto. Snažím se Vás vyprovokovat k tomu, aby se s nešťastně navrženým semaforem něco udělalo. Jste chytrý člověk a dobře víte kde je " zakopaný pes... "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr Pospíšil



Založen: 25.2.2013
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt leden 18, 2018 7:17 am    Předmět: Citovat

Nedávno jsem za tmy jel přes oba chrastavské semafory a schválně jsem se do zeleného světla podíval. Zatímco semafor u Střeleckého vrchu byl v pohodě a nijak mě neoslnil, u toho novějšího je světlo tak intenzivní, že jsem musel výrazně zpomalit, protože jsem tak 2 vteřiny skoro nic neviděl. Ale předpokládám, že oba splňují tu samou normu. Ale jen slepý by neviděl, že tuto normu oba semafory splňují tak nějak jinak.
Možná přisvětlením přechodu by se to zlepšilo, ale takhle mám pokaždé pocit, jako by mi někdo svítil zeleným laserem přímo do oka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jakub Dvořák



Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2018 9:36 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
do konce týdne bude k dispozici světelně technický návh dodatečného osvětlení přechodu, který by měl situaci zlepšit. Další postup upřesníme na základě předloženého návrhu.

S pozdravem

Mgr. Jakub Dvořák, vedoucí ORM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ing. Fadrhonc



Založen: 3.6.2015
Příspěvky: 240

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2018 10:24 am    Předmět: Přisvětlení prostoru přechodu a semaforu Citovat

Dobrý den,
dle aktuálního světelného výpočtu dojde přisvícení prostoru přechodu. V současnosti bude objednán materiál na tuto akci. Samotná realizace proběhne v termínu březen-duben dle stávajících klimatických podmínek. K montáži je potřeba určitá teplota z důvodu napojení osvětlení přechodu na stávající rozvod veřejného osvětlení a s tím spojené technologické podmínky. Po provedení těchto prací by měl být semafor a přechod bez problémů s oslňováním řidičů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: pá únor 02, 2018 9:08 pm    Předmět: Citovat

Děkujeme. Budiž pochválen... Idea Idea Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2018 9:11 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem jel pobřežní a překvapilo mě úplně jednoduché nasvícení přechodu pouliční lampou... Dobré řešení, taky i zábrany u výstupu z lávky přes řeku u policie - jednoduché a účinné. Má to smysl - díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2018 3:00 pm    Předmět: To: všichni diskutující Citovat

Dobrý den všem. Přechod byl přisvícen. Více (včetně videa a fotografií) v článku na http://www.chrastava.cz/2018/semafor.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2018 4:54 pm    Předmět: Citovat

Starosto, ještě jednou, za mě děkuji, má to smysl ... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2018 3:58 pm    Předmět: To: deon Citovat

Dobrý den,
já děkuji Vám za konstruktivní kritiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deon



Založen: 27.5.2010
Příspěvky: 789

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2018 7:31 pm    Předmět: Citovat

dobrý den, je fajn, že to tak berete, ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com