Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Uzavření ulice Pobřežní 23. 11. 2010
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 9:34 pm    Předmět: Citovat

Shocked Asi máte málo svých starostí že ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

A už si KURVA uvědomte, že pobřežní se prostě MUSÍ uzavřít a že jiná přístupová cesta do Benteleru než přes Václavice nebo Vítkov NEEXISTUJE. A vzhledem k zatáčkám a uzounkým cestám na Výhledech je celkem jasné, proč byli zvoleny Václavice. Ale že Vám tam dodnes jezdili kamiony jiných firem,to Vám nevadilo že ? Very Happy Koukám, že doba se vrátila opět "před povodněmi" Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 9:59 pm    Předmět: To: Petr Citovat

Já jsem napsal: "...je paradoxem paradoxů, že ze strany Hrádku nad Nisou probíhala snaha o zamezení jednosměrného průjezdu kamionů rozhodnutím silničního správního úřadu a přitom po této komunikaci mohou projíždět oficiálně kamiony v obou směrech bez ohledu na jakékoli problémy v ulici Pobřežní)."

Vy jste Petře napsal: "nemluvíte pravdu v tom, že kamiony mohli a mohou projíždět Václavicemi - kamiony Václavicem projíždět nemohly a nikdy neprojížděly s jedinou vyjjímkou stavby nové silnice (kdy jako kompenzace byla tato komunikace zcela opravena)"

Srovnání: Potvrdil jste má slova, že je komunikace ve Václavicích obousměrně pro kamiony průjezdná. A to od doby, kdy tam byl udělán prakticky v celé délce nový povrch (v září). V době kdy bylo vydáno rozhodnutí příslušného silničního správního úřadu (OVÚS MěÚ Chrastava) a tím spíše, když bylo podáno odvolání Hrádku proti němu, již platil stav, že tato komunikace neměla pro typ vozidel žádné omezení (a tento stav platí dodnes). A to jsem napsal v citovaném odstavci. Prosté konstatování faktu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

To Petr: Blanko: myslíte, že havarijní stav komunikace je opravdu od včerejšího večera ??? ani od večera ani ode dneška. Prostě stav odpovídající stavu komunikace před rekonstrukcí. A opravdu si myslíte že objížďka v trvání 12 měsíců je krátkodobá?? Havarijní stav a plánovaná oprava byla už před povodněmi, vím to, bydlím tu. Po povodních, aby zabránil dopravnímu kolapsu, starosta na svou zodpovědnost nechal tuto ulici, i když jednosměrně, průjezdnou. Kdyby se něco stalo, nesl by již tehdy plnou zodpovědnost. Krátkodobou jsem neměla na mysli objížďku 12 měsíců, ale nedostatečné značení krátkodobě nahrazené policií, špatně jsme si rozuměli. Smile Chápu rozhořčení obyvatel Václavic, ale máte někdo lepší, průchodné, řešení? Nebo máme připravit lidi z BENTELERU o práci? Nemají někteří už dost starostí se zničenými domovy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:03 pm    Předmět: To: Radovan Ježek, obyvatel Václavic Citovat

Dobrý den:
K Vaší otázce, proč byl zadán požadavek na posudek na Pobřežní tehdy, kdy byl zadán.
Komunikace Pobřežní je místní komunikací ve vlastnictví města Chrastava. V době stavu nebezpečí 7.8 až 5.9. jsem si byl plně vědom, že plně zodpovídám za umožnění provozu tam. Situace byla zoufalá. Při jejím uzavření by došlo k absolutnímu dopravnímu kolapsu (i z důvodu tehdejšího stavu Václavické komunikace). Benteler měl ode mne povolen maximální počet 20 kamionů (jednosměrně) za 24 hodin (přesněji řečeno v čase 22.00 až 6.00, mimo tento čas nic).
Po ukončení stavu nebezpečí jsem měl zato, že zodpovědnost nese Liberecký kraj a to na základě smlouvy o výpůjčce (bezplatný pronájem), která byla uzavřena mezi Chrastavou a LK, kterou (jak jsem se mylně domníval) na sebe převzal veškeré povinnosti a veškerou zodpovědnost vlastníka. Upozorňoval jsem LK opakovaně na stále zhoršující sestav této komunikace a na jejich zodpovědnost. Bylo mě však vysvětleno, že zodpovědnost vlastníka uvedená v příslušném paragrafu zákona 13/1997je smlouvou o výpůjčce nepřenosná a že veškerou zodpovědnost nese město Chrastava, resp.rada města, resp. starosta města. Z tohoto důvodu jsem zadal žádost o posudek. Tato žádost byla zadána dříve než bylo vydáno rozhodnutí odvolacího orgánu ve věci odvolání Hrádku nad Nisou. Okamžitě po vydání jednoznačného posudku v pondělí dne 22. 11.2010 jednomyslně rozhodla rada města Chrastava o uzávěře ulice Pobřežní a to včetně jejího člena bydlícího v ulici Vítkovská (tzn. na trase objížďky přes Václavice).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:24 pm    Předmět: To: Petr + Radovan Ježek, obyvatel Václavic Citovat

Petr napsal: "Pane starosto vzhledem k tomu, že nehledáte řešení..."
Radovan Ježek, obyvatel Václavic napsal: "U nás jsou také domy v havarijním stavu, které jsou ohroženy průjezdem kamionů."

Já jsem navrhnul řešení, které vidím jako jediné možné v dané situaci a které by podstatně minimalizovalo prezentované obavy obyvatel Václavic. Tento můj návrh nezískal žádnou odezvu.

Jeho znění: Po dobu uzavírky ulice Pobřežní by se stala krajská komunikace vedoucí přes Václavice na katastru Václavic kompletně jednosměrná. Tzn., že by nejezdily jednosměrně pouze kamiony do Benteleru, ale veškerá doprava přes Václavice. Tím by odpadly veškeré obavy plynoucí z vyhýbání se vozidel proti kamionům. Pro autobusy ČSAD (cca 10 za den) by to platilo taktéž (variantní řešení: kamiony by byly naváděny na zodpovědnost Benteleru tak, aby nevjížděli do trasy v době průjezdu autobusů dle jízdního řádu).
Dle mého názoru by časová ztráta řidičů, chtějící se dostat opačným směrem (museli by si zajet přes hlavní komunikaci Chrastava, Bílý Kostel) byla marginální oproti snížení prezentovaných nebezpečí v provozu ve Václavicích. Ale jak jsem napsal výše, tento můj návrh nezískal žádnou odezvu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 11:38 pm    Předmět: To: Petr Citovat

Petr napsal: "Apropo - už jste slyšel o možnosti přestěhovat benteller do jiného města? Já ano a řekl bych, že to začíná býti docela zajímavá kauza."
Prosím Vás Petře, nešiřte bludy. Jsem s chrastavským vedením této firmy v dostačném kontaktu, abych se neřídil tím co někdo někdy slyšel.

Na druhou stranu, kdybychom odřízli Benteler od světa (kam by v praxi vedlo Vámi uváděné fandovství), možná by k odchodu tohoto významného zaměstnavatele nejen chrastavských ale také mj. hrádeckých občanů nakonec opravdu došlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
newman



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Dolní Chrastava

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 6:25 am    Předmět: Kamiony a Pobřežní Citovat

Dobrý den

Pro ty kteří ani nečetli zprávu o posouzení komunikace projektovou kanceláří Nýdrle ? http://www.chrastava.com/starosta/posudek_pobrezni.pdf ... si dovoluji citovat její část o posouzení technického stavu komunikace :

V rámci šetření byli zjištěny konstrukční vrstvy stávající vozovky. Bylo zdokumentováno, že vrchní živičné vrstvy (kryt a ložná vrstva) jsou celkové tloušťky 90mm a podklad tvoří štěrkodrť v celkové tloušťce cca 300mm. Této konstrukci se podle TP 170 nejvíce blíží vozovka dle katalogového listu D1-N-2-IV, která odpovídá nejnižší třídě dopravního zatížení VI (pro méně než 15 přejezdů TNV/24hodin). Jedná se o nejméně únosnou konstrukci komunikace.

Na základě tohoto bodu zprávy se domnívám že kamiony v ulici Pobřežní nikdy neměli co dělat, vzhledem k tomu že silnice na to není stavěná.

Toť vše ... neřeší to ani danou situaci ani se mi nejedná o přilévání oleje do ohně ... pouze konstatuji fakt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:04 am    Předmět: Citovat

velmi se pletete pane starosto, vaše tvrzení o tom, že kamiony mohli jezdit přez Václavice bylo pouze účelové a z textu vpadalo, že se vlastně nic nezmění (prostě se to hodí) pokud by jste po pravdě uvedl, že toto omezení povolení je v trvání od srpna 2010 vypadalo by to jinak a byla by to pravda.

emenets: asi jste nikdy neprojel Václavicemi cedule zákaz vjezdu nákladních vozidel byla jak na začátku, tak i na křižovatce k odbočce na Vítkov

A co bude následovat, vzhledem k tomu, že je pobřežní místní komunikace a můžete ji tedy zavřít téměř kdykoliv může se stát /a čím dál domu věřím více) že se po rekonstrukci rozhodnete tuto uzavřít a náklaďáky budou jezdit přez Václavice dále (vy už si to nějak okecáte)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:12 am    Předmět: Citovat

zapomněl jsem dodat, že tato diskuse je o ničem, každý hájíme svoji pravdu i když se někdo ohání zdravím rozumem a někdo paragrafy. Lidem ve Václavicích fandím a doufám, že si nenechají znčit své objekty jen díky tomu, že nějaký starosta není schopen řešit věci svého města na katastru svého města. Mějte se krásně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:55 am    Předmět: To: Petr Citovat

Petr píše: "A co bude následovat, vzhledem k tomu, že je pobřežní místní komunikace a můžete ji tedy zavřít téměř kdykoliv může se stát /a čím dál domu věřím více) že se po rekonstrukci rozhodnete tuto uzavřít a náklaďáky budou jezdit přez Václavice dále (vy už si to nějak okecáte)"

K tomuto mé vyjádření: Po realizaci Přeložky II. etapy, tj. Pobřežní (která zahrnuje kromě opravy Pobřežní zdi též zcela jiný tzv. kufr v jádru komunikace, chodník atd.) se komunikace Pobřežní stane úředně komunikací krajskou.

Závěrem si Vás dovoluji požádat o používání slušného výraziva (viz. závěr citace Vašeho textu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blanka Vávrová



Založen: 25.5.2007
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:23 am    Předmět: Citovat

Možná by nebylo od věci, aby trasu Václavice a Chrastava důkladně projeli zástupci Václavic, Hrádku, Chrastavy, Benteleru, nějaký dopravní odborník a statik a pokusili se společně najít co nejlepší řešení. A přibrala bych i pana Radovana Ježka a Radka Petra jako zástupce občanů, kteří se nejvíc ozývají. Ať vidí, jaké možnosti Chrastava má. V mikrobusu, aby mohli cestou diskutovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mihuna



Založen: 30.9.2010
Příspěvky: 125

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:18 pm    Předmět: Citovat

Tady se to prostě hemží dobytky ! Je vidět, že lidí co myslí pouze na sebe je stále více a více, smutné to Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:30 pm    Předmět: Citovat

ad poznámka "vy si to vždy okecáte" je platná pouze vypadl smajlík, nicméně omlouvat to nebudu jen to uvádím na pravodu míru .
Mihuno - pokud je výraz "okecáte" výrazem dobytku, tak k tomu už není co dodat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:35 pm    Předmět: Oficiální podání návrhu o jednosměrnosti kom. ve Václavicích Citovat

Dobrý den,
dnes jsem návrh o jednosměrném provozu ve Václavicích podal oficiálně (datovou schránkou) panu starostovi a radě města Hrádek nad Nisou.
Viz. http://www.chrastava.com/starosta/rh.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 2 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com