Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kluziště?????

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BývalýchrastavákZaložen: 9.7.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po květen 13, 2019 5:03 pm    Předmět: Kluziště????? Citovat

Mohl by nám někdo kompetentní sdělit jméno autora nápadu vytvořit v Chrastavě kluziště......?????? Byl tu snad nějaký průzkum mezi obyvatelstvem o kterém nevím???? Nevím o nikom, kdo tu toužil mít kluziště.
Máme tu dost sportovních možností, které nejsou vůbec využívány. Viz skatepark, nebo sportovní hřiště u tělocvičny. Kdykoliv jdu okolo, tak na hřišti nikdo není a na skateparku je partička mladých s cigárem v hubě. Tak nám prozraďte, jak jste dospěli k tomu, že Chrastava potřebuje kluziště??
V tom "úžasném" videu Chrastava TV se náš starosta s náčelníkem Čálkem snaží přesvědčit, že ta asfaltová placka za 2 miliony má multifunkční využití. "Budeme tu hrát fotbal, nohejbal, volejbal a možná i tenis"........už jste někdy hrály některý z těchto sportů na asfaltu?? Evidentně ne. Víte, jaké teplo se odráží ve slunečných dnech z asfaltu? Dokážete si představit, jak se na tom bude hrát?? Evidentně ne. Vás omlouvá jen to, že oba dva nejste žádní sportovci a ani nebudete. Na druhou stranu tady zvyšujete daně a utrácíte miliony za totální kraviny. Brečíte, že nemáte peníze a 2 miliony vyhodíte z okna na absolutní zbytečnost. A to ještě není konečná částka, protože jste nám nesdělil, že tu plánujete ještě osvětlení za dalších mnoooohooooo peněz.
Další věcí, která mne zaráží je to, že to mají mít na starosti hasiči.... Já furt žil v domnění, že tu máme SDH k něčemu jinému, než aby kropili asfaltovou placku. Na druhou stranu, oni si vlastně v opilosti rozbili autíčko a tak jste jim musel najít jinou pracovní povinnost, aby měli využití.
Jsem zvědav, kolik mrazivých dní nás potká v příštích zimách a kolikrát bude asfaltová placka pokropena a zamrznuta,aby se na ní dalo bruslit. Teda pokud tam někdo vůbec bude chtít bruslit.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav ChválaZaložen: 4.9.2007
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: pá květen 17, 2019 7:16 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
Komu by mělo být přiřčeno autorské právo k nápadu vytvořit v Chrastavě kluziště, je těžko zjistitelné. Jen vím, že při každé déle trvající mrazivé zimní periodě dost lidí vzpomíná na své dětství, kdy děti bruslily běžně na každém zamrzlé vodní ploše nebo na uměle neumě politém, nastříkaném a umrzlém plácku. Uvažovalo se při těchto příležitostech o zimním provozu na zamrzlé hladině koupaliště. To však bylo odmítnuto hned v počátku z důvodu kolísavé hladiny vody a praskajícího ledu. O rizikovosti bruslení na zamrzlých rybnících obecně snad není třeba se rozepisovat, zvláště v dnešní době nekonečných soudních sporů, hledání viníků a všemožných náhrad.
To dříve nebývalo nebo jen zcela výjimečně. To ještě děti řádily venku, v létě v zimě, od rána až do úplné tmy. Téměř všichni se koupali v řece nebo v rybníce, v zimě domů chodili promočení a promrzlí. To ještě tak úplně nevládly ?civilizační choroby?, velmi málo dětí a lidí obecně bylo obézních, bylo málo diabetiků, astmatiků, alergiků a jiných iků. Neslyšeli jsme o ADHD, dis-cokoliv a dalších obdobných poruchách.
Oficiální průzkumu zájmu o kluziště se nekonal. Tvrzení, že sportovní hřiště u tělocvičny a skatepark nejsou vůbec využívány není pravda.
Dříve multifunkční hřiště nebyla. Byly plácky s různými ?podřadnými? povrchy. Ale jejich využití bylo velmi různorodé. Od vybíjené, fotbalu, letního hokeje s tenisákem až po téměř všechny atletické disciplíny. Když bylo horko, bylo horko a prášilo se, když byla zima tak byla zima a když hodně lilo, tak jsme se šli schovat. Málo kdo něco řešil. Měli jsme fantazii. Problémy byly jenom s blátem. Nejen při hře, ale i pak doma. Na asfaltu bláto není.
Považovat volně přístupný upravený plac ve městě za absolutní zbytečnost a kravinu je hodně přísné a nezralé.

Co se týče SDH, je to společenská zájmová organizace, spolek, jako mnoho jiných. Tento spolek je se společensky velmi prospěšným zaměřením na provozování požárního sportu a výchovu dětí a mládeže k fyzické zdatnosti, specifickým dovednostem a dobrovolnické pomoci spoluobčanům. Tento spolek není nikým určený. Likvidaci požárů má na starosti Jednotka SDH, což není totéž.

V dobách, o kterých píšu výše, ještě nebylo tak jednoduché jako dnes po někom plivnou nebo flusnout. Kdo chtěl někomu vynadat, musel se zvednout z gauče, jít ho najít a pak si to vyříkali z očí do očí. A nebo si to nevyříkali, protože než ho našel, přešel ho vztek a než by se hádali, raději si šli začutat na nějaký ten plácek. Bez bahna.

I já jsem zvědav kolik mrazivých dní nás potká v příštích zimách a kolikrát bude asfaltová placka pokropena a zamrznuta. Přeji si, aby jich bylo co nejvíc a aby si to děti mohly co nejvíce užívat, tak jako kdysi jejich dědové.

Ing. Miroslav Chvála, tajemník MěÚ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BývalýchrastavákZaložen: 9.7.2017
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá květen 17, 2019 2:54 pm    Předmět: Citovat

Pane Chvála. Vy jste tajemník města Chrastava, takže jsem ani jinou odpověď čekat nemohl. Těžko budete střílet do vlastních řad. Na asfaltu se těžko bude něco hrát. Tzv silniční lišej jste asi nikdy nezažil. A při volejbalu tzv "rybička". ......na asfaltu Auau. Můj názor je,že je to zbytečnost a rozhazovačnost našeho starosty. Na zamrzlém rybníku jsme se proháněli my jako děti, ovšem dnešní mládež má jiné zájmy.
Starosta pláče,že město nemá peníze a rozhazuje tu miliony za blbosti. Ty peníze se dali použít na mnohem důležitější věci a nemuselo se přistupovat k navyšování daně z nemovitosti.
Doufám,že nám pak prozradíte celkové náklady.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav ChválaZaložen: 4.9.2007
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 8:02 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,

Ani nevíte, jak nerad se veřejně k něčemu vyjadřuji. Zvláště pak v situacích, kdy forma a prostředí vyměňovaných informací není přiměřená významu jejich obsahu nebo v případech kdy věci vážné a podstatné se úmyslně či nevědomky promíchávají s argumentací nepodstatnou, pochybnou a zavádějící. Dochází pak ke zbytečným nedorozuměním a diskuse není věcná a tvůrčí.
Vyjádřím se tedy již jen za sebe k těm částem vašeho příspěvku, které se týkají mé osoby.
Od roku 1977 do roku 1982 jsem bydlel na kolejích v Brně-Lesné. U nich byl jen asfaltový plácek se dvěma kůly. Každý víkend, kdy se nevyplatilo jet domů, jsme tam hráli nohejbal, když byl volný a nehráli tam ?hnojaři? tenis, nebo holky něco, co nazývaly volejbalem. Byl to ale spíš pokus o odbíjenou. Všichni byli rádi, že se mají kde vyblbnout. Lišej občas byl, byly i rány tržné, vesměs u těch méně šikovných, ale nikdo to neřešil. Blbě skočená ryba na asfaltu bolela podobně, jako blbě skočená ryba na parketách, které neklouzaly nebo později na neklouzavých umělých površích, protože se člověk spálil. Horší následky měla klouznutá ryba na blbě umleté antuce, protože ostré kamínky nejprve potrhaly triko a pak rozedřely prsa a břicho. Kdo to uměl, tak věděl, kdy může rybu klouznout a kdy ji musí zapíchnout a podržet rukama. Tolik k využitelnosti asfaltu.
Pro ta vážnější temata Vašeho příspěvku považuji za vhodnější místa pro argumentaci jednání orgánu, který o nich rozhoduje a je také veřejně přístupný.

Miroslav Chvála, tajemník MěÚ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Současný ChrastavákZaložen: 17.4.2019
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po květen 20, 2019 3:24 pm    Předmět: Re: Kluziště????? Citovat

Bývalýchrastavák napsal:
"Budeme tu hrát fotbal, nohejbal, volejbal a možná i tenis"........už jste někdy hrály některý z těchto sportů na asfaltu?? Evidentně ne....

Blbost... Tak se jděte podívat někam na sídliště nebo trochu zapadlé uličky, kde se kluci honí za mičudou kolikrát i před projíždějícími auty... na čem? Nojo, na asfaltu. Když jsme byli malí, hráli jsme na asfaltu před školou fotbal skoro každý den.

Bývalýchrastavák napsal:
"
mne zaráží je to, že to mají mít na starosti hasiči.... Já furt žil v domnění, že tu máme SDH k něčemu jinému, než aby kropili asfaltovou placku...

A co je Vám s prominutím do toho, co dělá SDH? Dělají to ve svém volném čase, taky organizují sport pro chrastavskou mládež. To Vám nevadí? Zapomněli se Vás zeptat na dovolení!

A co třeba cyklostezka do Bíláku, ta Vám nevadí? Je taky asfaltová. Není to taky zbytečnost? Běžte se tam podívat, kolik lidí tam je denně na kolech, bruslích nebo jen na procházce se psem. A jak si užívají ty tělostroje, co jsou okolo. Házet na všechno jen špínu umí každý...Buďme rádi za každou příležitost k tomu, aby děti dělaly sport a neseděly u obrazovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrtlachZaložen: 29.4.2007
Příspěvky: 104
Bydliště: Chrastava

PříspěvekZaslal: ne květen 26, 2019 1:15 am    Předmět: Re: Kluziště????? Citovat

Bývalýchrastavák napsal:
Mohl by nám někdo kompetentní sdělit jméno autora nápadu vytvořit v Chrastavě kluziště......?????? Byl tu snad nějaký průzkum mezi obyvatelstvem o kterém nevím???? Nevím o nikom, kdo tu toužil mít kluziště.
Máme tu dost sportovních možností, které nejsou vůbec využívány. Viz skatepark, nebo sportovní hřiště u tělocvičny. Kdykoliv jdu okolo, tak na hřišti nikdo není a na skateparku je partička mladých s cigárem v hubě. Tak nám prozraďte, jak jste dospěli k tomu, že Chrastava potřebuje kluziště??
V tom "úžasném" videu Chrastava TV se náš starosta s náčelníkem Čálkem snaží přesvědčit, že ta asfaltová placka za 2 miliony má multifunkční využití. "Budeme tu hrát fotbal, nohejbal, volejbal a možná i tenis"........už jste někdy hrály některý z těchto sportů na asfaltu?? Evidentně ne. Víte, jaké teplo se odráží ve slunečných dnech z asfaltu? Dokážete si představit, jak se na tom bude hrát?? Evidentně ne. Vás omlouvá jen to, že oba dva nejste žádní sportovci a ani nebudete. Na druhou stranu tady zvyšujete daně a utrácíte miliony za totální kraviny. Brečíte, že nemáte peníze a 2 miliony vyhodíte z okna na absolutní zbytečnost. A to ještě není konečná částka, protože jste nám nesdělil, že tu plánujete ještě osvětlení za dalších mnoooohooooo peněz.
Další věcí, která mne zaráží je to, že to mají mít na starosti hasiči.... Já furt žil v domnění, že tu máme SDH k něčemu jinému, než aby kropili asfaltovou placku. Na druhou stranu, oni si vlastně v opilosti rozbili autíčko a tak jste jim musel najít jinou pracovní povinnost, aby měli využití.
Jsem zvědav, kolik mrazivých dní nás potká v příštích zimách a kolikrát bude asfaltová placka pokropena a zamrznuta,aby se na ní dalo bruslit. Teda pokud tam někdo vůbec bude chtít bruslit.....1) Pokud jste bývalý chrastavák, tak byste měl vědět, že za hasičskými garážemi kluziště bylo, stejně tak sportoviště. Sportoviště zaniklo bez náhrady, protože se společně s garážemi mělo přesunou do míst dnešní zahrádkářské kolonie..tedy to co se Vám taky nelíbí.

2) Sbor je výjezdová jednotka, ale taky spolek se 110 členy, kteří dlouho bojovali o status sportovního klubu. Tento status byl uznán na celostátní úrovni. Asi nevíte, že někteří členové byly i na mistrovství republiky a museli se tam probojovat. Asi byste koukal kolik pohárů máme ve sboru, a to od povodní. Starost o hřiště jsme dostali my, jako celý spolek, ne jen výjezdová jednotka, kterou tady napadáte.

3) Skatepark..to byla kapitola sama o sobě. Pokud jste v té době nebyl puberťák, tak nevíte o čem mluvíte. V době vzniku se dokonce muselo platit za vstup a chodili jsme tam. Bylo to místo setkání děti. Za to město nemůže, že místo setkání je dnes místo toho facebook. Pokud byste vedle udělal McDonald okénko a na hřišti Wifi, tak ho zaplníte, bohužel zase by děti jen seděly na betonu. Je to stejné jako, kdybyste řekl městu, proč kdysi město vystavělo kostel, když tam moc lidí nechodí.
Rolling Eyes

Kde se dříve setkávaly děti? Na hřišti před M Klubem. Tam bylo dost plno, dnes tam nenajdete nikoho. Okolo bytovek v Loudátově ulici ,kdy se řádilo i na vyřazeném MIGu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com