Začal kolotoč Cross Country

Fotogalerie
Průběžné hodnocení Skanska Cross Country - Mistrovství ČR jednotlivců
Závody pro rok 2005

Pro členy Motoklubu Chrastava začal opět kolotoč seriálu Enduro-Cross Country. O víkendu 16.-17.4. proběhl první podnik v Dobřanech u Plzně. Hned při prvním podniku dali o sobě členové motoklubu řádně vědět. Josef Pabiška, jezdící ve třídě do 50 ccm obsadil první den 2. místo a v neděli zvítězil. Jan Košina zvítězil v sobotu i v neděli ve třídě do 85 ccm. Jan Chábera první den po poruše a následné opravě dokončil závod na 12. místě, aby si vše vynahradil v neděli a dojel na 2. místě. Tito závodníci jezdí v Přeboru ČR. V závodě mistrovství ČR nás zastupoval Radek Pabiška. V sobotu i v neděli dojel ve třídě Enduro 3 na třetím místě. V neděli navíc dokončil závod absolutně na 5.místě.

Hned následující víkend se jel druhý podnik v Kroměříži. I zde se našim závodníkům dařilo. Josef Pabiška zajel opět výborně a po oba dny svou třídu vyhrál. Jan Košina v sobotu dojel na 3.místě. V neděli zabojoval a dokončil závod jako druhý. Jan Chábera opět v sobotu prokázal nadměrný mladický elán a byl nucen po krkolomném pádu opravovat asi 20 min. motorku. V neděli pak dojel na výborném 3. místě. Libor Probošt ve třídě nad 175 ccm obsadil po oba dny 6. místo. V sobotu se střetl v jednom souboji se soupeřem a ,,trefil” strom. V neděli v liberecké nemocnici pak zjistili, že oba dny jel se zlomenou kůstkou v zápěstí. V mistrovství ČR ve třídě Enduro 3, dojel Radek Pabiška v sobotu na 3. místě a v neděli na 2. místě. Navíc měl v sobotu smůlu. Během závodu musel vyměňovat svíčku a pak stíhací jízdou se probojoval na konečné 3. místo. Další závody se jedou 28.- 29. 5. 2005 v Košťálově. O týden dříve pak začíná seriál Enduro v Bílině.