Chrastava - www.chrastava.cz - homepage Chrastava
Fórum o Chrastavě
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přeložka II. etapa (Pobřeží ulice) ještě letos
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 10:31 am    Předmět: Zkáza roubenky Citovat

Pan starosta byl přistižen, jak osobně dohlíží na stavbu nového mostu, na místě toho secesního. Chválihodné. Jen mě mrzí, že po onom mostu budou ASI při rekonstrukci Pobřežní jezdit kamióny směrem na náměstí....

Před chvíli jsem se projel po Pobřežní na kole a opravdu s hrůzou zjistil, že na křižovatce s Vítkovskou došlo k demolici oné rohové roubenky, před hrázděným domkem paní Šulcové. To byla opravdu tak poničená, že musela pryč ? Nu, Pobřežní je v onom místě o něco širší Wink.

(Sám mám v tomto směru máslo na hlavě, o zkázu jednoho podstávkového domu na Vítkově jsem se přičinil jeho prodejem. Existuje však obsáhlá fotodokumentace, kdyby snad někdy....Wink Ostatně ve svém archivu bych měl mít někde negativ onoho secesního mostu.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,
1. Trasa II. etapy je již více než dva roky na těchto stránkách viz. http://www.chrastava.cz/muinfo/akt08/mapa_prelozka.jpg . Bylo vydáno při příležitosti stavby I. etapy (proto je tato zvýrazěna) v článku ze dne 7. 5. 2008 http://www.chrastava.cz/muinfo/akt08/prelozka08.htm . Kdo chce podrobnější náhled, nechť se obratí na stavební odbor.

2. GK Chrastava:
citace:
Ono totož většinou, když jde o přímou otázku, kde je něco co nesedí do konceptu odpovědi pana starosti, tak se to raději vymlčí. Zkuste zápátrat v diskuzích.

Nejsem si vědom, že bych nezodpovídal dotazy (byť jakkoli nepříjemné). Naopak konstrukce poznámky GK Chrastava je klasická zákeřnost...kdo asi ze čtenářů bude pátrat, dokud nevypátrá...ale zrníčko pochyb zůstane. Budu docela rád, pokud mě GK Chrastava najde kolegu, který na internetu zodpovídá tak často a tak napřímo dotazy jako já. Pokud takový existuje, budu se inspirovat.

3. GK Chrastava:
citace:
Ale je pochopitelné, že sedět u počítače nemůže pořád. Tam totiž nejsou zvídavá oko fotoaparátů a kamer .

Klasik by řekl: nevědomost hříchu nečiní. Takto se milý GK Chrastava fakt PR netvoří. Veškerá mediální vyjádření jsou na jejich telefonická vyžádání, ne že se někde s novinářem potkám náhodně na ulici. Obecně platí, že fakt, že mě dlouhodobě novináři vyhledávají poměrně často je způsobeno mj. faktem, že mám k problémům co říci a že jim vždy bez problémů odpovím na jejich otázky a nic nezatajuji. V současné problematice povodní je medializace mimořádně důležitá a odráží se přímo úměrně nejen v materiální a finanční podpoře z republiky a ze zahraničí, ale i v rychlosti a množství pomoci při rekonstrukci mostů, komunikací, čištění koryta a snad i další pomoci v budoucnu. Velmi mě mrzí, že to GK Chrastava dle Vaší poznámky vůbec nechápete.

4. Luděk Vostrý:
citace:
To byla opravdu tak poničená, že musela pryč ? Nu, Pobřežní je v onom místě o něco širší

Ale to je mimořádně zákeřná ba sprostá narážka. A nedivil bych se, kdyby byla bývala příslušnými statiky žalovaná. Pane Vostrý - statici dělají svoji práci zcela a naprosto nezávisle a bez jakékoliv souvislosti s městem. Váš náznak....opravdu nemám slov.

5. Luděk Vostrý:
citace:
Jen mě mrzí, že po onom mostu budou ASI při rekonstrukci Pobřežní jezdit kamióny směrem na náměstí....

Nemusí pane Vostrý, stačí, když je přenesete v náručí jinudy.
Omlouvám se za sarkastickou odpověď , ale co jiného odpovědět.
Předpokládám, že je to každému jasné přesto vysvětluji: ano, při realizaci 2. etapy přeložky budou v obou směrech (před rekonstrukcí musí vzhledem ke stavu Pobřežní v jednom)....zato po dokončení 2. etapy již definitivně ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomáš Balatka



Založen: 17.8.2010
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st srpen 25, 2010 9:14 pm    Předmět: Citovat

To Luděk Vostrý cituji "To byla opravdu tak poničená, že musela pryč ? Nu, Pobřežní je v onom místě o něco širší " - Že Vám tohle jde přes držku Vy hovado !!! Že Vám není trapně za tuto větu !!!! Katasrtofa všude kolem a dosti nejapný vtip. Být majitelem, rozhodně by nezůstalo u slov !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luděk Vostrý



Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: pá srpen 27, 2010 11:46 am    Předmět: Omluva Citovat

Milý pane starosto,
velice se Vám omlouvám za svoji poznámku ohledně demolice domu č.131 v Pobřežní ulici. I na stránkách Národního památkového ústavu byl spolu s "naším" mostem a jedním domem v Heřmanicích označen za zničený POVODNÍ. Asi opravdu již nešel zachránit.
Kdysi jsem se podílel s PhDr.atd. Kamilem Podroužkem z Univerzity JEP v Ústí nad Labem a Mgr. Marianem Kruckým, ředitelem muzea v Unhošti, na opravách Litovické tvrze a františkánského kláštera v Hájku (obé poblíž západního okraje Prahy) a tudíž vím, jak jsou archeologové a památkáři až nedůtkliví.
Se zmizením oné roubenky naopak kontrastuje zážitek z CVA. S panem Boudou a mojí manželkou jsme vynášeli bahno ze zatopeného sklepa, byl to ten den, jak jsme se potkali na náměstí. K CVA přišla jakási (tříčlenná ?) komise a jeden z jejich členů mě žádal, abych z hromady bahna a odpadků před budovou zachránil vyhozené šestiboké dlaždice. Domníval se totiž, že je to sklepní dlažba, kterou jsme vyhodili spolu s bahnem.

Upřímně Vám děkuji za Vaši práci v těchto dnech a přeji Vám i celému vedení města pevné nervy a mnoho sil. Snad Bůh dá a další povodeň už nepříjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 8:22 pm    Předmět: Přeložka II. etapa (Pobřeží ulice) již v září Citovat

To: Luděk Vostrý - O.K. - jedeme dál.

Na dnešní poradě s pracovníky Odboru Lbc kraje, KSS LK, odboru dopravy magistrátu Lbc a dopravního specialsty a zástupců města padlo následující:
1. Přeložka II. etapa (Pobřežní ulice) bude zahájena pravděpodobně již 13. září (určitě však až poté co bude dokočena rekonstrukce cesty přes Václavice na křižovatku na Hrádek a Chrastavu, ta by však do tohoto termínu dokončena být měla).
2. Po dobu realizace II. etapy - v období, kdy bude muset být Pobřežní zcela uzavřena (s výjimkou nouzové dopravy rezidentů) bude následující dopravní řešení:
a) Směrem na Vítkov a Vysokou - osobní doprava - objížďka jednosměrkou přes Družstevní ul., nákladní doprava - objížďka přes Václavice (16 km), pouze autobusy ČSAD a chodci v protisměru přes most
b) Směrem na náměstí - přes jednosměrný most

Důvody tohoto řešení (přednost před kyvadlovou dopravou přes most) jsou dva: 1) Ochrana před zablokováním aut u mostu a v křižovatce při vjezdu na náměstí
2) Ochrana statiky domů v ul. Spojovací a násl. ul. před nadměrnou (obousměrnou) dopravou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michael Canov



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 1733

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 6:29 pm    Předmět: Přeložka II. etapa a další krajské komunikace Citovat

Dobrý den,
Přeložka II. etapa - včera proběhlo otevírání obálek ve zkráceném výběrovém řízení. Dle mých informací zvítězil Syner. V pondělí 13. září dochází za naší účasti k předání staveniště (zda to bude znamenat okamžité uzavření Pobřežní, nedokáži v tuto chvíli sjistotou říci, ale zřejmě ano).

Další akce Libereckého kraje - usilujeme jednáním s Libereckým krajem i o realizaci rekonstrukcí dalších krajských komunikací. Kraj je přitom objektivně v nezáviděníhodné pozici (snažíme se kraji pomoci i jako Mikroregion viz. http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/id:86309 nebo http://www.zakruta.cz/magazin/tiskove-zpravy/4229/na-opravu-peti-silnic-potrebuje-liberecky-kraj-13-mldkc/ ).
Současně sděluji, že i když dopadne iniciativa mikroregionu jakkoli, vypadá nadějně vize na rekonstrukce silnice na Novou Ves (v pondělí 13. 9. 2010 se účastním jednání na ředitelství KSS LK v této věci) a též ve Vítkově na jaře 2011 viz. http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/id:86289
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 8:34 pm    Předmět: Re: Přeložka II. etapa a další krajské komunikace Citovat

Michael Canov napsal:
Dobrý den,
Přeložka II. etapa - včera proběhlo otevírání obálek ve zkráceném výběrovém řízení. Dle mých informací zvítězil Syner. V pondělí 13. září dochází za naší účasti k předání staveniště (zda to bude znamenat okamžité uzavření Pobřežní, nedokáži v tuto chvíli sjistotou říci, ale zřejmě ano).

Další akce Libereckého kraje - usilujeme jednáním s Libereckým krajem i o realizaci rekonstrukcí dalších krajských komunikací. Kraj je přitom objektivně v nezáviděníhodné pozici (snažíme se kraji pomoci i jako Mikroregion viz. http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/id:86309 nebo http://www.zakruta.cz/magazin/tiskove-zpravy/4229/na-opravu-peti-silnic-potrebuje-liberecky-kraj-13-mldkc/ ).
Současně sděluji, že i když dopadne iniciativa mikroregionu jakkoli, vypadá nadějně vize na rekonstrukce silnice na Novou Ves (v pondělí 13. 9. 2010 se účastním jednání na ředitelství KSS LK v této věci) a též ve Vítkově na jaře 2011 viz. http://www.kraj-lbc.cz/aktuality/id:86289




Dobrý den -- malinko odbočím - jen dotaz, je silnice z Chrastavy přes Vítkov stále neprújezdná směrem na křižovatku na albrechťák?? Děkuju za informaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andýsek1



Založen: 10.6.2009
Příspěvky: 59

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 9:00 pm    Předmět: Citovat

Vítkov již je celý průjezdný Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josef novák



Založen: 15.7.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Střelecký vrch

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Andýsek1 napsal:
Vítkov již je celý průjezdný Wink



Děkuju --já že jsem jel s Frýdlantu a je tam porád cedule slepá ulice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Chrastava -> Naše město Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com