Oznámení o ukončení členství v Občanské demokratické straně

Ing. Michael CanovPo ustanovení Rady města Chrastava bylo opakovaně deklarováno libereckým vedením Občanské demokratické strany, že je pro ně nepřijatelné, aby z důvodu toho, že je členem rady komunista, byl v radě města, tím méně starostou, člen Občanské demokratické strany a že řešením je buď odchod člena ODS nebo komunisty z rady anebo vystoupení člena ODS z ODS. 

Argumenty, že pan Pavel Pěch není členem KSČM, ale je bezpartijní a byl členem rady města již minulé volební období spolu s řadou dalších (jinde byl např. členem rady člen ÚV KSČM a usvědčený agent STB a starostovi, členovi ODS, nebylo za to vyhrožováno, naopak kandidoval na návrh ODS a byl zvolen do velmi významné regionální pozice, koneckonců v Parlamentu je místopředsedou předseda KSČM atd.), nepřijímali s odkazem na rozhodnutí kongresu ODS, který přijal (expost po volbách) na návrh předlistopadového člena KSČ a příslušníka SNB pana France usnesení o zákazu koaliční spolupráce místních sdružení ODS s KSČM a neustále a neúnavně hrozili, že hrozí zrušení místní organizace ODS. Kromě toho, že žádná koaliční smlouva nikoho s nikým v chrastavském zastupitelstvu uzavřena nebyla a žádná koaliční spolupráce neexistuje, jsou veškeré hrozby z právního hlediska zcela nesmyslné, neboť usnesení kongresu se týká místních organizacích ODS, nikoli zastupitelů ODS (jiný právní subjekt). 

K 15. 2. 2007 jsem se vzhledem k neustávajícímu ba v mých očích brutálnímu nátlaku rozhodl ustoupit v tom smyslu, že jsem ukončil své členství v Občanské demokratické straně. Místní organizaci tím přestalo hrozit zrušení (či přesněji řečeno, přestane se ji tím vyhrožovat) a pánové z libereckého vedení ODS mohou být spokojeni. Nejen, že již žádný člen ODS není v radě s komunistou (tj. bezpartijním Pavlem Pěchem za KSČM), ale žádný člen ODS není s komunistou ani v orgánu, který má podstatně větší rozhodovací pravomoci (rozpočet, prodeje a nákupy atd.), tj. v zastupitelstvu. On totiž žádný člen ODS není v zastupitelstvu vůbec. Svého člena má v zastupitelstvu po kroku, ke kterému mě liberecké vedení ODS dotlačilo, z politických stran již jen ČSSD v osobě pana Pilaře na pozici místostarosty (člen ČSSD) a KSČM v osobě zastupitele pana Zoula (člen KSČM). Jestli toto je pro ODS to pravé ořechové…? Komu není rady, tomu není pomoci. 

V zastupitelstvu a v radě města se výše popsaným krokem nic nemění. Všichni zastupitelé bez politické příslušnosti zvolení na kandidátce volební strany ODS budou pochopitelně dál usilovat o plnění volebního programu ODS, s kterým jsme šli do voleb a s kterým jsme byli zvoleni. Jak také jinak. Vždyť ten volební program je od A do Z naším vlastním dílem. A věřím, že společně i se zastupiteli ostatních volebních stran budeme úspěšně realizovat kroky ve prospěch života v našem městě. 

V Chrastavě dne 16. 2. 2007
Ing. Michael Canov
volební lídr ODS 


Související články:
Vyjádření k situaci v Chrastavě
Ohlédnutí za komunálními volbami očima lídra ODS...